fbpx

Prekių grąžinimas ir keitimas

1. Prekių grąžinimas ir keitimas vykdomas prekių įsigijimo metu galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 738 “Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimo Nr. 697 “Dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo ir Civilinio kodekso 6.228(10) ir 6.228(11)straipsniuose nustatyta tvarka.
2. Pirkėjas turi teisę nenurodydamas jokios priežasties atsisakyti nuotolinės ne prekybos vietoje sudarytos pirkimo–pardavimo sutarties. Prekių grąžinimo numatyta teise Pirkėjas gali pasinaudoti per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo prekių atsiėmimo arba pristatymo jam dienos, informuodamas apie tai Pardavėją 3.2. Pirkimo – pardavimimo Taisyklių punkte numatyta tvarka, informuodamas Pardavėją el. paštu info@rpghouse.lt . Pirkėjo teisė atsisakyti nuotolinės sutarties ir ne prekybos patalpose sudarytos sutarties netaikoma:
• sutartims dėl greitai gendančių prekių ar prekių, kurių galiojimo laikas yra trumpas;
• sutartims dėl supakuotų prekių, kurios buvo išpakuotos po pristatymo ir kurios yra netinkamos grąžinti dėl sveikatos apsaugos ar higienos priežasčių;
• sutartims dėl pagal specialius vartotojo nurodymus pagamintų prekių, kurios nėra iš anksto pagamintos ir kurios gaminamos atsižvelgiant į vartotojo asmeninį pasirinkimą ar nurodymą, arba dėl prekių, kurios yra aiškiai pritaikytos vartotojo asmeninėms reikmėms;
• sutartims dėl prekių, kurios po pristatymo dėl savo pobūdžio neatskiriamai susimaišo su kitais daiktais;
• kitoms Civilinio kodekso 6.228 (10) straipsnio 2 dalyje numatytoms sutartims.
3. Grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje, Pirkėjo nesugadinta, nepraradusi prekinės išvaizdos t.y. nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt., tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta, būtinai pateikiant prekės įsigijimo dokumentą.
4. Grąžinamas prekes Pirkėjas gali pristatyti pats Pardavėjo nurodytu adresu arba atsiųsti naudojantis kurjerio paslaugomis. Tuo atveju, kai prekė grąžinama remiantis Pirkimo – pardavimo Taisyklių 3.2. ir 7.2 punkte numatyta teise, Pirkėjui tenka tiesioginės prekių grąžinimo išlaidos. Kai grąžinama gauta ne ta prekė ir/ ar nekokybiška prekė, Pardavėjas įsipareigoja pasiimti tokias prekes ir jas pakeisti analogiškomis tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi analogiškų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekes sumokėtus pinigus.
5. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko šiame straipsnyje nustatytos prekių grąžinimo tvarkos.
6. Pirkėjui pinigai už grąžinamą prekę, įskaitant ir pristatymo išlaidas, grąžinami po to, kai prekės yra grąžinamos Pardavėjui, arba kai Pirkėjas pateikia įrodymą, kad prekės yra išsiųstos Pardavėjui, atsižvelgiant į tai, kas įvyksta pirmiau, išskyrus atvejus, kai pagal Taisykles Pirkėjui atsisakius sutarties pareiga atsiimti prekes tenka Pardavėjui. Kai prekės grąžinamos (tiek grąžinant per tarpininkus (kurjerius), tiek grąžinus prekes tiesiogiai Pardavėjui), pinigai Pirkėjui grąžinami tokiu būdu, kokiu jis atliko mokėjimą, pavyzdžiui, pavedimu į tą sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas ar pan. Sumokėti pinigai grąžinimą per 10 (dešimt) darbo dienų.
7. Pirkėjas nekokybiškų prekių pardavimo atveju gali prašyti pakeisti netinkamos kokybės prekę į tinkamą, sumažinti prekės kainą, grąžinti prekę bei atgauti už ją sumokėtus pinigus. Nekokybiškų prekių keitimas ir grąžinimas vykdomas šių Taisyklių ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Nekokybiškos prekės grąžinamos Pardavėjo sąskaita.

Prekių kokybės garantija ir tinkamumo naudoti terminas
1. Pardavėjui tam tikroms prekių rūšims nesuteikus kokybės garantijos, galioja garantija, numatyta prekių įsigijimo metu galiojančių Lietuvos Respublikos teisės aktų.
2. Netinkamos kokybės prekės keičiamos ar grąžinamos, vadovaujantis šiomis Taisyklėmis ir prekių įsigijimo metu galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais. Pirkėjams yra suteikiama garantija pagal įstatymą, kuria remiantis Pardavėjas atsako už daikto trūkumus, kurie išaiškėja per dvejus metus nuo daikto perdavimo.
3. Pardavėjo teikiama kokybės garantija neapriboja ir nevaržo vartotojų teisių, kurias įsigijus netinkamos kokybės prekę, jiems nustatų Civilinio Kodekso 6.363 straipsnyje. Tinkamos ir netinkamos kokybės prekių keitimą ir grąžinimą reglamentuoja prekių įsigijimo metu galiojantis Civilinis kodeksas ir Mažmeninės prekybos taisyklės. Teisės aktai nenumato vartotojui pareigos kreipiantis dėl galimai netinkamos kokybės prekės išsaugoti prekės originalią tvarkingą pakuotę ir ją pateikti pardavėjui. Kreipimosi dėl galimai netinkamos kokybės prekės atveju svarbu išsaugoti ir turėti prekės pirkimą patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją.
4. Esant nekokybiškai prekei, bendru sutarimu Pirkėjas turi teisę pasilikti prekę su defektais bei atgauti dalį už tokią prekę sumokėtos kainos.
5. Pardavėjas neatsako už tai, kad el.parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių ar kitų techninių priežasčių, taip pat atsižvelgiant į protingai galimus išvaizdos neatitikimus.

 

Bilietų į renginius grąžinimas:
Bilietai į renginius yra nekeičiami ir atgal negrąžinami: todėl kiekvieną kartą prieš perkant bilietus apsvarstykite, ar galėsite atvykti į renginį ir kokio kiekio bilietų Jums reikia.

Kontaktai
Socialiniai tinklai:

Paspaudus „Sutinku” jūs sutinkate, kad Jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kurie užtikrina sklandų puslapio veikimą, bei analizuoja jo veiklą.

Plačiau apie slapukus skaitykite galite paskaityti čia